Klas Diş Kliniği

Diş Tedavisi

Diş tedavisi, en küçüğünden en büyüğüne hem estetik hem de sağlık açısından önem teşkil eden uygulamalardır. Gelişen teknoloji ile sürekli olarak güncellenen tedavi yöntemleri ağız ve diş hastalıklarında hekimlerin de en önemli yardımcısıdır.

Diş çekimi, dolgu, kanal tedavisi, implant, porselen diş, diş beyazlatma, gülüş tasarımı, ortodonti gibi uygulamaları kapsayan diş tedavileri, uzmanlık ve tecrübeyle birleşerek merkezimizde hastalarımıza sunulmaktadır. Eskişehir’de diş sorunlarında en önemli destekçiniz olan Klas Diş, 10 yılı aşkın süredir profesyonel hizmetleriyle birçok hastanın tedavisini üstlenmiştir.

Her yaştan hastayı ağırladığımız merkezimizde tüm ekibimiz son çıkan malzemeleri kullanıp son çıkan makaleleri takip eden kişilerden oluşmaktadır. Güler yüzlü olmayı, işiniz titizlikle yapmayı ilke edinen diş hekimlerimiz hastalarımızı en kısa yoldan, en konforlu şekilde sağlığına kavuşturmaktadır.

Diş Tedavisi

Ağız ve diş tedavileri genellikle insanların korktuğu ve mümkün olduğu kadar kaçtıkları bir durumdur. Dişçi fobisi olarak bilinen korku nedeni ile dişler geri dönüşü olmayan bir şekilde kaybedilir. Dişlerimizin sağlıklı ve estetik bir şekilde kullanılabilmesi için düzenli olarak diş kontrollerine gidilmelidir. Ayrıca diş tedavisi tıbbi ve estetik nedenlerden dolayı uygulanabilir. Diş diziliminde yaşanan sorunlar, diş çürükleri, apse oluşumu, diş kırıkları, eksik diş olması, diş eti sorunları ve damak problemleri başlıca nedenleridir. Günümüzde giderek artan ve önem kazanan estetik gülüş tasarımı diş hekimliği uygulamalarını artırmıştır. Teknolojik imkânlar sayesinde kısa sürede mükemmel tedaviler düzenlenmektedir. 

Diş Tedavisi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Tedavi öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Doktora gidildiği zaman hastalar şikâyetlerini, ne kadar sürdüğünü ve ne zaman başladığını eksiksiz bir şekilde belirtmelidir. Kronik rahatsızlığı olanlar ve ilaç kullanan kişiler hekime bu konusunda bilgi vermelidir. Özellikle kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilere hemen tedavi düzenlenmez. Kanama komplikasyonunun gelişmemesi için tedaviden en az 1hafta önce bu ilaca ara vermeleri gerekir. Alkol ve sigara gibi maddeleri kullanan kişiler en az 10 gün önce bırakmalıdır. Tedavi günü randevuya saatinde gelinmelidir. Kan tetkikleri ve radyolojik görüntülemeler eksiksiz uygulanmalıdır. Diyabet hastaları diş tedavisi yaptıracağı zaman kan şekerlerinin ölçüsü hakkında doktorlarına net bilgi vermelidirler. 

Diş Tedavisi Çeşitleri

Ağız, diş ve çene cerrahisi tedavileri, kompozit uygulamalar, diş çekimi, implantlar, kanal tedavisi, protez uygulamaları ve ortodonti olmak üzere farklı diş tedavisi yöntemleri vardır. Tedavi yöntemi değiştikçe işlemi yapan uzman hekim değişir. Ortodontik sorunları ortodontist uzmanlar tedavi ederken kanal tedavisini mutlaka endodontist uygulamalıdır. Tedavi için gittiğiniz klinik seçiminde bazı hususları göz önünde bulundurmalısınız. Sadece çürük şikâyeti ile başvuran bir hastamızın farklı tedavi yöntemlerine ihtiyaçları olabilir. Kliniğimiz bünyesinde bulunan alanında uzman hekimlerimiz gerekli danışmaları yaparak en sağlıklı ve doğru tedavi yöntemlerini uygular. Bu sayede hastalarımızın hem estetik hem de fonksiyon açısından ihtiyaçları kısa sürede karşılanır. 

Diş Tedavisi Ağrılı Mıdır?

Önceki yıllarda diş tedavisi çok ağrılı ve iyileşme dönemi uzun süren bir tedavi yöntemiydi. Günümüz teknolojisi sayesinde minimum doku hasarı prensibi çok kolay ve profesyonel bir şekilde uygulanabilmektedir. Bu sayede minimal kesiler ve kısa süreli işlemler yapılmaktadır. Doku üzerinde ne kadar az hasar oluşursa iyileşme süreci o kadar hızlı ve konforlu gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra kullanılan teknolojik aletler de hedef alınan bölge dışında bulunan dokulara zarar vermez. Minimum doku hasarı minimum acı prensibini gerektirir. 

Geliştirilen lokal anestezi ilaçları ve ağrı kesici spreyler de tedavi sonrasında etkisini gösteren ürünlerdir. Tedavi öncesinde uygulanan lokal anestezi ilaçlar işlemden 2 saat sonra da etkisini sürdürür. Bu sayede ağrı ve acı oluşumu minimal düzeydedir. Ayrıca diş tedavisi donanımlı kliniklerde yeni teknolojiye sahip aletler yardımı ile uygulandığı sürece ağrısız ve acısız tedavilerdir. Klas diş polikliniğinde sunduğumuz tüm tedavi hizmetlerimizde önceliğimiz hastalarımızın konforunu sağlamaktır. Kliniğimizden daha önce diş tedavisi hizmeti alan eski hastalarımızın yorumlarını okuyarak hakkımızda bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıcalıklı ve kaliteli tedavi hizmeti almak her hastanın hakkıdır. Bu nedenle güvenilir adresler tercih edilmelidir. 

Diş Tedavisi Fiyatları

Uygulanan tedavi yöntemi, kullanılan malzemenin kalitesi, diş hekiminin tedavi ücreti, hekimin bu alandaki tanınmışlığı, protez kullanılıyorsa protezin markası ve kur farkı diş tedavisi fiyatları üzerinde etkili kriterlerdir. Diş için kullanılan malzemelerin hemen hepsi ithal edilen ürünlerdir. İmplantlar, dolgu malzemeleri, ortodonti için kullanılan braketler ve lastikler tamamen ithal edilen malzemeleridir. Bu nedenle kur farkı tedavi fiyatlarında etkilidir. Diş tedavisi dikkatli ve özenli bir şekilde uygulanmalıdır. Sosyal hayatımızı ve genel vücut sağlığımızı etkileyen bir durum olduğu için kaliteden ödün verilmemelidir. 

Kaliteli hizmet veren ve komplikasyon oranı düşük kliniklerin tedavi maliyetleri yüksektir. Ancak ömür boyu kullanabileceğiniz ve tam performans alabileceğini ağız ve diş yapısı için önceliğiniz bu kurumlar olmalıdır. Aksi halde enfeksiyon gibi hayatı riske atan ciddi komplikasyonlar ile karşılaşabilirsiniz. Kliniğimizde hastalarımıza sunduğumuz hizmetlerde tüm şartlara uyum sağlıyoruz. Sizler de güvenle konforlu bir diş tedavisi almak için bizi seçebilirsiniz. 
 

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım