Klas Diş Kliniği

Hizmetlerimiz

Zirkonyum Kaplama

Gülüşümüz bizim dışarıya karşı gösterdiğimiz ilk yanımızdır. Keyifli ortamlarda atacağınız şen kahkahalarda rahat hissedebilmek içinse diş sağlığı çok önemlidir.  Dişlerinde kırılma, çürüme, diş kaybı gibi sorunlar yaşayan kişiler için gizlenmesi gereken gülümsemelerde zirkonyum kaplama uzun süreli bir çözüm sağlar. Klasik porselen gibi alt yapısı gri metal değil de beyaz olan zirkonyum, gülümsemenize hızlıca uyum sağlar.

Görüntü olarak doğal dişlerinizle nerdeyse aynı bir görüntü sağlayan zirkonyum kaplama, sadece eksik dişleri değil var olan ama üzeri lekeli veya çarpık olan, aralarında büyük boşluklar olan dişleri de kapatarak kusursuz bir gülümseme sağlar. Zirkonyum kaplama, diş etleriyle de uyumludur. Diş etinde çekilmeye sebep olmaz.

Zirkonyum kaplamalarda porselen kaplama gibi zamanla renk kaybı olmaz. Çay, kahve, sigara tüketimi kaplamanın reninde bir değişime sebep olmaz ve her zaman ilk günkü gibi kalır. Zirkonyum kaplamalarınızın bakımı için 6 aylık periyotlarla önerilen diş hekimi ziyaretlerinizi aksatmamanız yeterlidir.

Zirkonyum Kaplama 

Seramik ve porselenin karışımı olarak üretilen zirkonyum son yıllarda en sık tercih edilen kaplama tekniğidir. Sağladığı avantajlar ve sahip olduğu özellikler sayesinde çok sık tercih edilirler. Kaliteden ödün vermeyen yapısı ile kaplama yaptıran herkes bu uygulamadan son derece memnundur. Taç kuron tedavisi olarak da bilinir. Genellikle çürük dişlerin düzeltilmesi için zirkonyum kaplama uygulanır. Hasta memnuniyet oranının yüksek olması nedeni ile kliniğimizde önerdiğimiz bir tedavi yöntemidir. Özellikle ön dişlerinde sorun olan hastalarımıza aynı anda hem estetik hem de fonksiyon açısından destek sağladığı için gönül rahatlığı ile bu malzemeyi kullanıyoruz. 

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır?

Aşamalı olarak uygulanan bir tekniktir. İlk olarak ağız içi bakım yapılır. Kaplama uygulanarak dişlerin röntgen görüntüsü alınır. Bu sayede gözle görülemeyen çürükler tespit edilir. Çürükler temizlenir ve diş kaplama için hazır hale getirilir. İlk olarak anestezi uygulaması yapılır. Dişlerin üzerinden bir miktar törpüleme ile hacmi küçültülür. Diş ölçüsü alınır ve renk seçimi uygulanır. Kesilen dişler üzerinde soğuk ve sıcak gıda maddeleri nedeni ile hassasiyet meydana gelebilir. Bu durumun yaşanmaması için geçici kaplama yerleştirilir.

Ayrıca zirkonyum kaplama modeli 1 hafta gibi bir sürede hazırlanır. Hazırlanan yapraklar prova edilir. Hastanın diş yapısına uygun ise parlatma işlemi yapılır ve zirkonyumlar özel yapıştırıcısı ile yapıştırılır. 

Zirkonyum Kaplama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kaplama yapılırken göz önünde bulundurulması gereken bazı hususlar vardır. Hayal edilen estetik kaygının tamamlanması ve diş fonksiyonunun artırılması için önemlidir. İlk olarak doğru renk seçimi yapılmalıdır. Özellikle bir ya da iki adet dişe uygulanacak zirkonyum kaplama tekniği için renk seçimi önemlidir. Hastanın var olan dişlerine uygun renk seçilmeli ve dişler arasında ton farkı olmamalıdır. Çiğneme ve konuşma fonksiyonunun olumsuz etkilenmemesi için hastanın ağız yapısına uygun ölçü alınması gerekir. Geçici kron kaplama mutlaka uygulanmalıdır.

Yapıştırma öncesinde diş yüzeyleri eksiksiz temizlenmelidir. Aksi halde diş ve kaplama arasında kalan yabancı maddeler tam olarak yerleşmeyi engeller. Klas diş polikliniği olarak profesyonel hizmetler verdiğimiz için komplikasyon riskimiz yoktur. 

Zirkonyum Kaplama Kime Yapılır?

Ön dişlerinde kırık ve çatlak olanlar, doğuştan eksik diş olmasına bağlı olarak diş diziliminde ayrıklık bulunanlar, diş çürümesi nedeni ile dişin büyük bir bölümünü kaybedenler, estetik gülüş tasarımına sahip olmak isteyenler ve dişlerinde hafif dereceli çarpıklık bulunan kişilere zirkonyum kaplama modelleri uygulanabilir. Tedavi için kimin uygun olup olmadığına gerekli tetkikleri uyguladıktan sonra uzman hekim karar verir. Genel olarak ağız sağlığı yerinde olan ve diş eti sorunu olmayan herkese bu yöntem uygulanabilir. Kaplama tedavisi yaptırmak istiyorsanız ücretsiz ön görüşme hizmetimizden yararlanarak kliniğimize gelebilirsiniz. 

Neden Zirkonyum Kaplama Yaptırmalıyım?

Zirkonyum başarılı ve sağlıklı tedavi imkânı sunan bir malzemedir. Kaplama yaptırmak isteyen kişilerin neden zirkonyum tercih etmesi gerektiğini avantajlarından bahsederek anlatalım. Son yıllarda sık uygulanan zirkonyum kaplama tedavisinin sağladığı avantajlar:

  • Zirkonyum çok kolay şekil alır ve beyaz renge hemen bürünür.
  • Doğal yapısı sayesinde kişinin ana dişleri ile birebir uyum sağlayabilir.
  • Metal içermedikleri için ömür boyu sorunsuz ve genel vücut sağlığını bozmadan kullanılabilir.
  • Soğuk ve sıcak yiyeceklere karşı duyarlıdır ve kesinlikle hassasiyet geliştirmezler.
  • Konuşma çiğneme fonksiyonunu destekledikleri için akıcı bir konuşma fırsatı sunar.

Hastanın ağız içi ölçüsü doğru alındığında ve özel yapıştırıcı kullanılarak uygulandığında avantajları sağlar. Profesyonel hizmet veren ve el becerisi gelişmiş diş hekimlerine tedavi olmalısınız. 

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Kaplama fiyatları hesaplanırken göz önüne alınan bazı hususlar vardır. Kaplanacak olan diş sayısı hazırlık sürecinin uzunluğu ve uygulanan tedaviler, hekimin maliyeti ve kliniğin bulunduğu konum etkilidir. Diş polikliniğin bulunduğu konum merkezi bir alanda ise maliyetler otomatik olarak yükselir. Bu nedenle klinik seçiminde dikkatli olmalısınız. Standart kaplama malzemesini zirkonyum kaplama olarak sizlere uygulamak isteyenler olabilir. Bu nedenle köklü ve güvenilir diş polikliniklerini tercih etmelisiniz. Klas iş polikliniği olarak müşterilerimize kaliteli ve güvenilir tedaviler sunuyoruz. İnsan sağlığı ve güvenliği prensibi ile hizmet verdiğimiz için kliniğimiz komplikasyon riski yoktur. Sizler de ayrıcalıklı diş tedavisi yaptırmak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 
 

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım