Klas Diş Kliniği

Hizmetlerimiz

Lamine (Yaprak) Kaplama

Laminee veneer, yani bildiğimiz adıyla yaprak porselen kaplama, porselenin çok ince bir tabaka halinde kesilerek dişe kaplanma işlemidir. Tek bir dişinde renk sorunu, kırılma, boşluk gibi bir sorun yaşayan hastalar için kusursuz bir uygulama olan yaprak kaplama, nerdeyse mükemmel bir estetik sağlar.

Oldukça dayanıklı olan lamine veneer, uzun yıllar boyunca ilk günkü sağlamlığını korur. Renk değiştirme, sararma sorunu bu kaplamada yaşanmaz ve aşınmalara karşı da dirençlidir. Maliyet olarak düşük olan, neredeyse bir seansta bitirilebilen bir işlem olan yaprak kaplama, dişte gereğinden fazla inceltmeye de ihtiyaç duymaz

Yaprak kaplama işlemi; dişe yapıştırılmadan önce bir aşındırma veya kesmeye ihtiyaç duymadığı için işlemde ağrı, acı olmaz, ilk seansta rengine karar verilen kaplama ikinci seansta dişe yerleştirilir. Eskişehir lamine diş uygulamaları yapan Klas Diş, sağlıklı ve mutlu bir gülüş için yanınızdadır.

Lamine Kaplama

Dişlerin bakımları ve kontrolleri düzenli uygulanmadığı zamanlar lamine kaplama yöntemleri kullanılır. Diş tedavilerinde günümüz şartları sayesinde en kısa işlem süresi ve maksimumu hasta konforu baz alınır. Yaşanan gelişmeler neticesinde kaplama yöntemleri hastalar için çok rahat uygulamalardır. Halk arasında yaprak kaplama tedavisi olarak bilinir. Kaplama öncesinde hazırlık aşaması eksiksiz olarak uygulanmalıdır. Özellikle ön dişlerde bulunan şekil bozuklukları ve renk değişimleri kişileri rahatsız eder. Fonksiyon açısından rahatsızlık vermeyen ancak estetik olarak rahatsız olan kişilere sık sık uygulanan bir tedavi tekniğidir. Hassas klinik çalışma yöntemi uygulanır. 

Lamine Kaplama Nasıl Uygulanır?

Başarılı ve memnun edici bir tedavi yönteminin uygulanması için hasta ve doktor iletişiminin çok iyi olması gerekir. Hasta tedaviden neler beklediğini tam olarak aktarmalıdır. Bu sayede doktor tedavi planını tam olarak belirler ve uygular. İlk olarak hastanın panoramik röntgeni çekilir. Bu röntgen sonucunda görülmeyen çürükler tespit edilir. Tedavi 2 ya da 3 seansta tamamlanır. Hazırlık aşaması yapıldıktan sonra dişler küçültülür. Kalıplama işlemi uygulanır. Alınan kalıp ölçüsüne göre laboratuvarda kaplama dişler üretilir. Mock up denilen test sonrasında hastanın ağız içi provası yapılır. Sorun görülmez ise özel yapıştırıcı ile yapıştırılır. 

Lamine Kaplama Neden Uygulanır?

Kırılmış ve çatlamış olan dişlerin restorasyonunun yapılması, ayrık dişlerin aralıklarının kapanması, sararış dişlerin renginin düzeltilmesi, eğik ve çarpık olan dişlerin düzeltilmesi ve beyazlatma yöntemlerinin yetersiz olmaması sonucunda dişlere istenen beyazlığın verilmesi için uygulanır. Saç rengi ve göz rengi gibi herkesin diş rengi de farklıdır. Beyazlığın bir tonu vardır. Düzenli diş fırçalama alışkanlığına rağmen bazen dişler istenilen seviyede beyazlamaz. Estetik gülüş tasarımının yapılabilmesi için ilk kural beyaz dişlerin olmasıdır. Ayrıca lamine kaplama tedavisi sayesinde istenilen derecede beyaz dişlere kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Polikliniğimizde kullanılan kaliteli lamineler sayesinde var olan diş problemlerinden kurtulabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz hastalarımızın tedaviden beklentilerini ve ihtiyaçlarını tam olarak karşılar. 

Lamine Kaplamanın Avantajları 

Kişinin ağız ölçüsüne uygun hazırlanan ve kaliteli malzeme kullanılarak yapılan kaplama modelleri bazı avantajlar sunar. Bu kapsamda; lamine kaplama tedavisinin avantajlarından bahsedersek:

  • Tedavi süresi çok kısadır ve uzun ömürlüdür.
  • Kolay aşınmaz ve renk değişimi görülmez. Kahve ve çay gibi içecekler rahatça tüketilebilir.
  • Lamine yapısı itibari ile ışık geçirgenliği olan bir maddedir. Bu nedenle kişinin doğal dişlerinden ayırt edilmezler.
  • Her ölçüye uygun kaplama modeli üretilebilir.

Farklı markalara ait lamine malzemeler bulunur. Bu malzemelerin kalitesi farklıdır. Kazanç sağlamak isteyen klinikler kalitesiz ve ucuz ürünleri kaliteliymiş gibi yüksek fiyatlara sunabilirler. Bu nedenle güvenilir klinikler tercihinde bulunmalısınız. 

Lamine Kaplama Dezavantajları Nelerdir?    

Avantajları olduğu kadar uzman hekimler tarafından uygulanmadığı sürece dezavantajları da görülebilir. Bu kapsamda; lamine kaplama çok farklı ürün yelpazesine sahiptir. Bu nedenle her klinikte farklı malzemenin bulunması normaldir. Tedavinin dezavantajları hastadan hastaya göre değişebilir. Tedavi sonrasında çok sert ya da kabuklu bir gıda maddesi ısırıldığında kaplama üzerinde çatlak ya da kırılma meydana gelebilir. Uygulama yapıldıktan sonra sıcak ve soğuk hassasiyeti görülebilir. Lamine türleri farklıdır. Metal destekli lamine kullanımı sonucunda dişlerde grileşme ve renk değişimi görülebilir.

Düzenli ağız bakımı uygulanmadığı sürece kullanım ömrü azdır. Kaplamanın yapıştırıcısı zaman içerisinde zarar görebilir. Kaliteli malzeme kullanılarak üretilen kaplamalar dezavantaj oluşturmazlar. Bu nedenle tedavide önceliğiniz klinik ve hekim tercihini özenli yapmalısınız. 

Lamine Kaplama Fiyatları

Uygulanan diş sayısı, kullanılan lamine markası, işlem süresi, kaplama öncesinde yapılan hazırlık ve kliniğin kendi fiyat politikasına göre değişiklik olabilir. Diğer diş tedavilerine göre daha kolay uygulandığı için son yıllarda sık tercih edilir. Tercih edilme sıklığı nedeni ile lamine kaplama tedavi fiyatlarında dalgalanmalar görülmesi normaldir. Özellikle yeni kurulan kliniklerde fiyatlar daha ucuzdur. Ancak kullandıkları ürün kalitesi hakkında yeterli bilgi sahibi olamayabilirsiniz. Klas diş polikliniği olarak hastalarımızın ağız ve genel vücut sağlığı her zaman önceliğimizdir.

Ağız içerisine uyguladığımız her türlü kaplama ve implant tedavilerinde birinci sınıf kalitede sağlığına zarar vermeyecek ürünler kullanıyoruz. Hastalarımız tarafından sık tercih edilmemizin nedeni de kaliteden ödün vermeme prensibimizdir Sizler de kaliteli lamine kaplama tedavisi yaptırmak için bizi tercih edebilirsiniz. 
 

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım