Klas Diş Kliniği

Hizmetlerimiz

Porselen Kaplama

Diş estetiği, kişilerin kendilerini iyi hissedebilmeleri,  diş yapısının yüzün ergonomisine uygulaması ve en önemlisi de sağlıklı dişlerle hayatlarını sürdürebilmeleri için önemli bir konumdadır. Porselen kaplama işlemi, daha güzel bir gülüş için en çok tercih edilen uygulamalardan biridir.  dişler hafif veya orta derecede çarpıksa, eksik diş varsa, kırık diş varsa veya bunların dışında estetik bir kaygı yaşıyorsanız porselen kaplama işlemi yapılabilir.

Porselen diş kaplama tedavisinin aşamaları şöyledir;

Öncelikle uzman hekiminizce dişlerin ölücüsünü alır

Uygulaması yapılacak porselen kaplamanın dişlere oturması için gerçek dişte bir inceltme yapılır.

Laboratuvar ortamında ölçülere uygun şekilde kaplamanın üretimi yapılır.

 Bu aşama yaklaşık olarak 2 hafta süreceği için o dönemde dişlerinizi rahatça kullanabileceğiniz bir geçici kaplama yapılarak dişlerinize takılır.

Son provalardan sonra laboratuvara gidip parlatılan dişler son olarak hekim tarafından takılarak hastanın hayatına kusursuz bir diş görünümü ile devam etmesi sağlanır.

Porselen kaplamaların kullanım ömrü hastanın kullanım şekline göre değişir.  Sigara kullanımı olmadan diş bakımlarının düzenli yapılması ile 10 ile 15 yıl boyunca kaplamalar sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Porselen Kaplama

Porselen malzemeden üretilen yaprak formundaki materyalin diş üzerine yapıştırılması işlemine porselen kaplama denir. Zaman içerisinde diş üzerinde meydana gelen sorunlar he estetik hem de fonksiyon açısından insanları rahatsız edebilir. Özellikle renk durumunda yaşanan değişmeler insanları önemli derecede mutsuz eder. Kliniğimizden hizmet alan hastalarınıza hem estetik hem de uzun yıllar kullanabilecekleri kaplama tedavisini sunuyoruz. Mükemmel gülüş şekline sahip olmak için dişlerin dizilimi, rengi ve sağlığı kusursuz olmalıdır. Genetik olarak diş diziliminde ve renginde sorunlar olabilir. Kliniğimiz tarafından kullanılan porselen malzemeler ömür boyu kaliteli ve estetik dişleri ortaya çıkartıyor. 

Porselen Kaplama Nasıl Yapılır?

Tedavi öncesinde ağız sağlığı değerlendirilir. Diş eti hastalıkları ve diş çürükleri tespit edilirse bu hastalıklara yönelik tedavi düzenlenir. Bu işlemler tamamlanmadan kaplama uygulamasına geçilmemelidir. Hazırlık tamamlandıktan sonra dişlerin üzeri temizlenir. Kaplamaların yerleştirileceği dişler minimal oranda küçültülür. İnceltme işlemi en fazla 0,7 milimetredir. Diş ölçüsü ayarlandıktan sonra kalıp alma uygulaması yapılır. Kalıp alırken klasik yöntem uygulanır ve aynı zamanda üç boyutlu görüntüleme teknolojisi kullanılır. Alınan ölçüler ile laboratuvarda porselen kaplama hazırlanır.

Bu zaman zarfında küçültülen dişlerde sorun olmaması için geçici kaplama uygulaması yapılır. Porselenlerin hazırlanması en fazla 2 hafta sürer. Hazırlanana ürünler kişinin ağız içerisinde prova edilir. Bir sorun görülmez ise özel yapıştırıcı kullanılarak yapıştırılır. 

Porselen Kaplama Hangi Durumlarda Yapılır?

Uygulaması basit ve son derece kolay bir tekniğe sahip olduğu için farklı durumlarda sık sık tercih edilir. Bu kapsamda; porselen kaplama tedavisinin tercih edildiği durumları sıralarsak;

  • Hafif ve orta dereceli diş çarpıklıklarının giderilmesinde
  • Doğuştan ya da çürümeye başlı eksik dişin bulunduğu durumlarda
  • Normal dolgular ile halledilmesi mümkün olmayan diş çürüklerinde ve dişin büyük bir bölümü çürüdüğünde
  • Travma ve kazaya bağlı olarak dişin bir bölümünün kırıldığı durumlarda

Uzman diş hekimi tarafından alınan doğru ölçü sonrasında birçok diş probleminin giderilmesinde yardımı olan bir tedavi tekniğidir. Sizlerde kliniğimize gelerek bu tedavi yöntemini yaptırabilir ve hayalinizdeki diş yapısına kavuşabilirsiniz. 

Porselen Kaplama Özellikleri

Porselen yapısı itibari ile çok dayanıklı malzemedir. Altında bulunan doğal dişin korunmasına bağlı olarak ömür boyu kullanılabilir. Işık geçirgenliği oranı çok yüksektir. Doğal ışığı yansıttığı için diş etleri ile arasında grileşme durumu görülmez. Kırılgan değildirler ve bu sayede ısırma fonksiyonunu destekler. Estetik bir gülüş tasarımına sahip olmak isteyen kişiler özelliklerinden dolayı sadece porselen kaplama tedavisi yaptırmalıdır. Kliniğimizde verdiğimiz tedavilerden önce hastalarımızın tedaviden neler beklediğini ve neler hayal ettiğini sorguluyoruz. Bu sayede hem estetik hem de fonksiyon açısından ömür boyu memnun kalacakları bir diş tedavisi hizmeti sunuyoruz. Klas diş polikliniği olarak önceliğimiz her zaman hastalarımızın memnuniyetidir. 

Porselen Kaplama Avantajları


Kapla işleminin avantajları çok geniştir. Hastanın yaşına, ağız yapısına ve isteklerine uygun tedavi uygulaması her zaman maddi ve manevi avantajlar elde etmelerini sağlar. Kliniğimizde verdiğimiz tedavi hizmetlerimiz müşterilerimizin kazanç elde etmesine yöneliktir. Porselen sahip olduğu yapı özellikler sonrasında hastalara avantajlar sağlar. 

Lekelere karşı dayanıklıdır ve rengini korur. Kişinin doğal diş renginden daha beyazdır. Dayanıklı oldukları için ömür boyu kullanılırlar. Görüntü bozukluklarını yüksek derecede giderirler. Dişe herhangi bir zararı olmaz ve diş dokusu ile uyum sağlar. Işın yansıtma özelliği sayesinde damak ve diş eti üzerinde renk farklılığına neden olmazlar. Ayrıca porselen kaplama işleminin avantajlarından yararlanabilmek için doğru ölçülerde kişinin ağız yapısına uygun işlemler yapılmalıdır. 

Porselen Kaplama Fiyatları

Uygulanan diş sayısı, kaplama öncesinde yapılan diş tedavileri, işlem süresi, kur farkı ve hekimin tedavi ücretleri işlem maliyetinde etkilidir. Ayrıca porselen kaplama için tedavi olmaya karar verdiğinizde klinik ve hekim araştırması yapmalısınız. Bazı klinikler normal lamine malzemesini porselen diye tanıtarak sizlere hizmet sunar. Klas diş polikliniği olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren hastalarımıza ayrıcalıklı ve kaliteli tedavi hizmetleri sunuyoruz. Müşterilerimizin sağlığı ve memnuniyeti bizim için öncelikli durumlardır. Sizler de var olan diş çarpıklıkları, renk sorunları ve estetik gülüş tasarımı işlemleriniz için bizleri tercih edebilirsiniz.

Klinik olarak kendimize ve verdiğimiz tedavilerimize olan güvenimiz eski hastalarımızın olumlu geri dönüşlerinden alıyoruz. Hayal ettiğiniz gülüş tasarımı için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

 

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım